Z.P.H.U.
  Informacje o nas
Wydarzenia
Maszyny używane
Kontakt
 
 

Dystrybutor
  SDL
SATRA
PT TEKNIK
VERIVIDE
SHELTON
TECHNIJET
BATES
SUNG CHANG THERMAPREN
 
 

Promocja
  Podkładki / ostrza
 
 


Początki SDL Atlas sięgają lat 50 XX wieku, gdy w Wielkiej Brytanii powstał Shirley Institute badający surowce dla branży tekstylnej i wyroby odzieżowe. Shirley Institute aktywnie uczestniczył w konstruowaniu urządzeń wykorzystywanych tych badaniach oraz w opracowywaniu norm dotyczących testowania tekstyliów.


W wyniku przekształceń, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, powstała firma Shirley Development a następnie SDL International i po połączeniu z firmą Atals, na przełomie XX i XXI wieku, firma SDL Atlas

Firma SDL Atlas jest światowym liderem w produkcji i dystrybucji urządzeń do kontroli jakości surowców i wyrobów gotowych dla branży tekstylnej i dla branż pochodnych. Aparaturę z logo SDL Atlas można zobaczyć w każdym laboratorium na świecie, gdzie testuje się tekstylia.

Wydawany od kilkudziesięciu lat katalog z wykazem oferowanych urządzeń stanowi nie tylko ofertę dostępnej aparatury, ale także kompendię wiedzy w dziedzinie badań jakościowych dzięki opisom urządzeń zawierającym także wykaz norm zgodnie z którymi wykonuje się badanie na danym aparacie. Katalog jest podzielony na działy:

- włókiennictwo
- prządzalnictwo
- wyroby gotowe
- farbianie / wykańczalnie
- produkcja dywanów
- pozostałe


Wiele z oferowanych urządzeń stanowi unikatowe rozwiązania, wdrażane we współpracy z renomowanymi uczelniami w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Hong Kongu jak np Moisture Management Tester czy Fabric Touch Tester.

W ofercie dostępne są między innymi mierniki skrętu przędzy, mierniki przepuszczalności powietrza, aparat Martindale, skrzynkowy aparat do badania podatności na pilingu i na zaciąganie, aparat do testu na wyoblanie, suszarki, barwiarki laboratoryjne, grubościomierze, lupki tkackie, zestawy do badania gramatury.zphumachtex@gmail.com

Telephone: + 48 22 725 02 55